Orlické hory  
Běžeckých tratí opět letos o něco přibylo
 

Ještě před několika málo lety do Orlických hor dojížděli převážně lidé, kterým vyhovoval nenáročný terén a volnější stopy. Dnes se hory pozvolna zaplňují. Díky lepšímu servisu a kvalitním trasám sem směřuje stále více běžkařů. „Pro návštěvníky jsme připravili tratě o celkové délce 65 kilometrů. Trasy už více než dva týdny upravujeme,“ uvedl Stanislav Hýbl ze Ski klubu Česká Třebová, který je zároveň jedním z provozovatelů čenkovických vleků.

Zemská brána
Zemská brána
(foto: Lucie Kněžourková)

O deset kilometrů tratí méně se upravuje v okolí Deštného v Orlických horách. „Na hlavní trasy už běžkaři mohou vyrazit,“ sdělil jednatel společnosti Sport Profi v Deštném v Orlických horách Tomáš Prouza. V oblasti Deštného a Říček se stopy upravují jak pro klasickou jízdu, tak pro bruslení. Říčky jsou navíc ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. K jiným oblíbeným trasám patří červená hřebenovka z Olešnice v Orlických horách. Vede přes Šerlich na Pěticestí, Haničku až na Zemskou bránu.

Ještě letos v zimě se v Orlických horách běžkaři dočkají dalších úseků, které je dovedou až za hranice. Za příspěvky Evropské unie je budou značit a upravovat horské obce na české straně ve spolupráci s polskými partnery (viz článek V Orlických horách budou mezinárodní tratě).

 

 

 

 

Deštné

Počet sjezdovek/vleků: 5/10

Celková délka tratí: 6,5 km

Celodenní jízdenka v hlavní sezoně: dospělí/děti -320/250 Kč, 420/320 Kč (Sport Profi od 25.12. do 15.3.)

Umělé zasněžování, večerní lyžování

www.destne.info; www.sportprofi.cz

 

Čenkovice

Počet sjezdovek/vleků: 6/7

Celodenní jízdenka v hlavní sezoně: dospělí/děti -350/280 Kč

www.cenkovice.com

 

Říčky

Počet sjezdovek/vleků: 3/7

Celodenní jízdenka v hlavní sezoně: dospělí/děti - 350 (od 23.12 do 2.1. a od 4.2. do 17.3.)/290 Kč

Umělé zasněžování, večerní lyžování

www.skiricky.cz 

 

10.12.2005, autor JANA KREJČOVÁ, Mladá fronta DNES


Zpět - Back - Züruck