Orlické hory  
Rokytnice vylepšila lyžařský vlek
 

Sjezdovka na Farském kopci v Rokytnici v Orlických horách by se mohla vbrzku proměnit v opravdový lyžařský areál. Tamní radnice už vloni zaplatila za celkovou rekonstrukci vleku, nakoupila osvětlení i rolbu. Nyní chce ještě dobudovat umělé zasněžování za zhruba milion korun a další zázemí areálu. Záleží však na tom, zda získá potřebný grant.Podle místostarosty Petra Hudouska plánuje město i jiné turistické projekty. "Pokoušíme se na ně získat peníze z předvstupního fondu Phare 2003 a zejména ze strukturálních fondů Evropské unie. Město podá žádost prostřednictvím zdejších mikroregionů, zvýší to naše šance," míní Hudousek.

 


* Je už jasné, kolik peněz vložíte do turistického ruchu letos?

Rozpočet jsme zatím neschválili. Letos spíš jednotlivé projekty budeme připravovat, jejich uskutečnění směrujeme do následujícího roku. Chceme vybudovat nové autobusové nádraží. To je potřeba pro místní lidi i turisty, kteří přijíždějí do Orlických hor veřejnou dopravou a využívají skibusy, cyklobusy či navazující vlaky. I s opravami přilehlých komunikací a chodníků bude stát osm až deset milionů korun. Letos chceme žádat o dotaci.

 


* Rokytnice usiluje také o vybudování nových sportovišť.

Je naším velkým přáním získat peníze na malý plavecký bazén o rozměrech 8 krát 12,5 metru, který by sloužil školním dětem a veřejnosti. Také máme zájem dobudovat zázemí nového tenisového areálu.

 


* Co ve středisku ještě schází?

Cestovní ruch je pro nás důležitý. I když trochu předbíhám, společně se svazkem obcí Region Orlické hory bychom chtěli připravit elektronický rezervační systém, jímž by si turisté objednávali ubytování přímo v hotelech či chatách, jak je to běžné v Evropě. Zatím jednáme, ale kdyby se nepodařilo zavést systém v celých horách, mohl by do dvou let fungovat alespoň na Rokytnicku. Zamezilo by to nařčení, že radnice upřednostňuje některé skupiny podnikatelů.


 

4.2.2004, autor (tů), Mladá fronta DNES


Zpět - Back - Züruck