Orlické hory  
Turisté si v Kačenčině říši zasoutěží
 

Bájná vládkyně Orlických hor princezna Kačenka přivítá letos turisty ve své říši už podruhé. Další ročník turistické hry odstartovali včera starostové horských vsí v Prorubkách na Rychnovsku.

 

"Nově zavádíme cenu za turistické putování. Lidé si sami během cesty po horách budou moci poskládat knížku pověstí od Josefa Lukáška," říká manažer projektu a vedoucí Městského muzea v Novém Městě nad Metují Jaroslav Resl. Hra prošla od loňského nultého ročníku drobnými změnami, například do ní mohou bezplatně přistoupit všechna kulturní zařízení v regionu.

Soutěž si klade za úkol zdržet turisty v horách po delší dobu a přivést je na zajímavá místa i v těch nejzapadlejších vískách. Týká se to zejména letních měsíců, kdy do hor míří o poznání méně návštěvníků.

Podle pracovníků z cestovních kanceláří se loni osvědčila nejen soutěž, ale také horské cyklobusy, které během léta přivezly do Orlických hor víc než šest tisíc lidí. Na projektu Kačenčiny říše spolupracují horské obce ze svazku Region Orlické hory a euroregion Glacensis.


- speciální stránka deštenského Infocentra věnovaná hře

- stránka Pohádky Orlických hor

21.2.2004 , autor (tů), Mladá fronta DNES


Zpět - Back - Züruck