Orlické hory  
Na novinky se mohou těšit i lyžaři v Orlických horách
 

Přípravu na letošní sezonou nepodcenili ani v Orlických horách. Deštné nabídne především pohotovější a kvalitnější úpravu sjezdovek i běžeckých tratí. „Koupili jsme tu nejmodernější rolbu na úpravu sjezdových tratí,“ uvedl František Prouza ze společnosti Ski Profi Deštné. Odpadnout by měly problémy s úpravou běžeckých stop.

Také v Deštném se investice do nových služeb odrazí ve vyšších cenách. Celodenní permanentka tam bude v hlavní sezoně stát 420 korun, o šedesát korun víc než vloni. „Na 420 korun se zvedla pouze cena celodenní permanentky na všechny vleky. Komu bude stačit lyžování na čtyřech kratších vlecích, ten v hlavní sezoně zaplatí 380 korun, tedy jen o dvacetikorunu víc než vloni,“ uvedl Prouza.

Cestování lyžařů do Říček v Orlických horách letos usnadní rozšíření nabídky skibusů. „Autobusy budou o víkendech přivážet lyžaře z Ústí nad Orlicí a Rychnova nad Kněžnou,“ sdělil Stanislav Havel ze Ski klubu Ústí nad Orlicí, který lyžařský areál v Říčkách provozuje.

Na zásadní změnu si tam lyžaři budou muset počkat do příští sezony. „Připravujeme výstavbu sedačkové lanovky, která bude částečně kopírovat trasu současného vleku na vrch Zakletý,“ řekl Havel.

Provozovatelé skiareálu Buková hora v Čenkovicích posílili technologii zasněžování o nová sněžná děla, zakoupili novou rolbu a vystavěli venkovní občerstvení s lavičkami pro sto hostů. Snowboardisté budou mít letos ve snowparku poprvé vlastní vlek. Služby lyžařům výrazně posílí také nové informační středisko na parkovišti.

Za rok vyroste nová sedačková lanovka též v Dolní Moravě mezi Orlickými horami a Králickým Sněžníkem. Ale i letos tam lyžaři najdou některá vylepšení. „Snažíme se zvýšit bezpečnost svahů. Přibudou nové plůtky a bezpečnostní sítě,“ řekl Oldřich Štos z firmy Ski Sněžník. Středisko chce také zkrátit čekání lyžařů u pokladen, a proto je posílí o jednu přepážku. Zdokonalí se i jízdní řád tamních bezplatných skibusů.

„Skibus bude jezdit z Králík s návazností na vlakové spoje z Červeného Potoka. Bude také zajišťovat spojení mezi spodní a horní částí Dolní Moravy,“ vysvětlil Štos.

 

10.11.2005, autor MARTIN FILIP , Mladá fronta DNES


Zpět - Back - Züruck